תרגום מאנגלית לעברית באופן סימולטני

עוד שאנו רגילים לדבר על תרגום מאנגלית לעברית שנעשה בכתב ומתמקד בתרגום מסמכים וחומר עסקי, ספרותי, משפטי, רפואי וכדומה, אחד התחומים החשובים והמאתגרים הוא תרגום סימולטני. בעוד שהתרגום הרגיל נעשה מול המחשב, עם יכולת לעשות הפסקות, לעיין במילון, להרהר, לחשוב ולשנות את דעתך, הרי שתרגום סימולטני נעשה בזמן אמת, ללא הפסקה, ללא זמן לחשוב או לשנות את דעתך. למעשה המתרגם צריך בעת ובעונה אחת להקשיב לדובר ולתרגם את דבריו כמעט באותו זמן. ברור כי תרגום מאנגלית לעברית בצורה כזו דורש מיומנויות גבוהות של קשב וריכוז ויכולת לעשות שני דברים בעת ובעונה אחת. בשל האופי התובעני של תרגום כזה בדרך כלל המתרגמים עושים הפסקות ומתחלפים כל חצי שעה בערך.

מי צריך תרגום מאנגלית לעברית בעל פה?

לאור זאת נשאלת השאלה, מתי נדרש תרגום מאנגלית לשפה העברית בצורה סימולטנית? זה יכול להיות בזמן פגישת עסקים בין אנשי עסקים דוברי אנגלית לאנשי עסקים דוברי עברית כאשר אף צד אינו דובר את השפה השנייה ברמה סבירה. תרגום כזה נפוץ מאוד במוסדות בין לאומיים כמו האו"ם שבו יש תרגום סימולטני בכל השפות, זה יכול להיות גם תרגום במהלך הרצאה של מרצה דובר אנגלית שמעביר הרצאה לקהל ישראלי שאינו דובר אנגלית, והוא יכול להיעשות עבור ישראלי בחו"ל שנאלץ לעמוד למשפט או לחקירה מכל סיבה שהיא. תרגום סימולטני יכול להיעשות בעל פה כאשר מדובר בתרגום קצר ואחד לאחד, אך לרוב מדובר על מיכשור מיוחד שבאמצעותו החומר המתורגם מועבר ישירות לאוזניות של המאזינים.

הציוד הנדרש לתרגום סימולטני

ישנה גם נישה שנקראת תרגום עוקב שדומה באופן כללי לתרגום הסימולטני אך היא פשוטה יותר ופחות תובענית. המתרגם אינו עושה תרגום מאנגלית לשפה העברית בזמן הדיבור אלא הוא מניח לצד אחד להגיד את דברו ואז מתרגם אותם. לכן כאשר אתם נזקקים לתרגום סימולטני או תרגום עוקב יהיה עליכם להגדיר את משך הפגישה המיועדת ואופיה כדי שאפשר יהיה להתכונן עם הציוד המתאים. אם מדובר בעבודה של תרגום מאנגלית לעברית בתחום מסוים יהיה על המתרגם להתכונן מראש גם לגבי המינוח המקובל בתחום. בעלויות לתרגום כזה יש להביא בחשבון גם את עלות הציוד, הטכנאי ומספר המתרגמים הנדרשים, כך שמדובר בעלות גבוה באופן משמעותי מאשר תרגום בכתב.

Cof newsletter

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
Call Now Buttonלשירות תרגום מקצועי
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן