10 השפות המדוברות בעולם

שומעים מסביבכם רק עברית? כדאי שתפתחו אופקים גם להשפעות תרבותיות חדשות ותכירו לכל הפחות את 10 השפות המדוברות בעולם

כולנו משתמשים בשפה על בסיס קבוע במטרה להעביר סמלים, משמעויות ומסרים בצורה יעילה ומהירה. השפה מאפשרת לנו לקודד ולארגן מידע בעל משמעויות מגוונות ולדעת רבים היא זו שמבדילה את האדם מן הבהמה. עדות למשמעות האדירה של השפה עבור האנושות ניתן לקבל מתוך רשימת 10 השפות המדוברות בעולם:

1. סינית

במקום הראשון ברשימת השפות המדוברות בעולם נמצאת סינית, כל עוד ההתייחסות היא לכל הניבים השונים בתור שפה אחת בלבד. המדינה הראשית הדוברת סינית היא כמובן סין, יש 33 מדינות בסך הכל הדוברות את השפה וכמות האנשים המכירים אותה בתור שפת אם היא 1,197 מיליון.

2. ספרדית

במקום השני נמצאת שפה מפתיעה אותה דוברים בספרד ובעוד 30 מדינות מעל 406 מיליון אנשים. ספרדית היא שפה הנחשבת קלה ללימוד, אך זה לא פוגע במעמד שלה ברשימת השפות המדוברות.

3. אנגלית

השפה המפורסמת ביותר באתר תרגום של גוגל היא לא דווקא המדוברת ביותר, כפי שניתן להסיק מתוך מיקומה של האנגלית. בריטניה היא המדינה הראשית הדוברת אנגלית ולצידה 100 מדינות נוספות ובהן 335 מיליון אנשים.

4. הינדית

גם הודו היא דוגמא למדינה בה מספר התושבים משפיע על המיקום ברשימת השפות המדוברות בעולם. יש 4 מדינות בהן הינדית היא השפה הראשית ומעל 260 מיליון אנשים המכירים את השפה על בוריה.

5. ערבית

אי אפשר לערוך רשימה של השפות המדוברות בעולם מבלי להזכיר את הערבית. זו שפה עתיקה, מסורתית ובעלת משמעות והשפעה כמעט על כל השפות המודרניות. המדינה הראשית הדוברת ערבית היא סעודיה, אך לצידה לא פחות מ-58 מדינות נוספות. כמות האנשים הדוברים ערבית עומדת נכון להיום על 223 מיליון.

6. פורטוגזית

נהוג לזהות את פורטוגל עם המדינה הראשית הדוברת פורטוגזית, אך יש 10 מדינות נוספות בהן זו היא השפה הרשמית. בסך הכל דוברים 202 מיליון אנשים את הפורטוגזית וחשוב לזכור את ההבדלים בינה לבין הספרדית הרגילה.

7. בנגלית

יש מקרים בהם שפה הופכת להיות נפוצה בשל מספר התושבים הרב במדינת האם. כך לדוגמא מדינת בנגלדש ועוד 3 מדינות נוספות מארחות 193 מיליון אנשים הדוברים בנגלית באופן קבוע.

8. רוסית

גם לרוסית יש מקום של כבוד בתוך רשימת השפות המדוברות בעולם. הפדרציה הרוסית היא המדינה הראשית הדוברת את השפה, כאשר מלבדה יש עוד 15 מדינות נוספות. מעבר לכך, 162 מיליון אנשים יודעים לדבר רוסית.

9. יפנית

רוב האנשים מציבים את היפנית באחד המקומות הראשונים ברשימת השפות המדוברות בעולם, אך בפועל היא נמצאת רק במקום התשיעי. יש 3 מדינות הדוברות את השפה ו-122 מיליון אנשים המכירים אותה בתור שפת אם.

10. ג'אווה

המדינה הראשית בה מדברים ג'אווה היא אינדונזיה, אך יש בסך הכל 3 מדינות ולא פחות מ-84.3 מיליון אנשים הדוברים את השפה בתור שפה ראשונה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
Call Now Buttonלשירות תרגום מקצועי
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן