מילונים

מילונים

בעולם רב לשוני בו קיימות מאות שפות שונות, מילונים הינם כלי שימושי, חשוב והכרחי לכולנו למען תקשורת בין תרבויות רבות ומגוונות אשר דוברות שפות שונות. לימודי שפה זרה הפכו לבעלי חשיבות רבה ונחשבים אף כלימודי העשרה רבת ערך תרבותי ומקצועי. המילונים השונים - המכילים אפשרות לתרגום ופרוש מילים, ביטויים ומשפטים שלמים – חיוניים לכולנו בין אם אנו בתהליכי למידה שפה זרה או זקוקים לעזרה להבנת מילה או ביטוי אשר איננו מבינים את פרושו.

בעידן הטכנולוגי המתקדם כיום מילונים במגוון שפות קיימים וזמינים לכולנו באינטרנט בכל עת ואף בחינם. דבר המקל מאוד על השימוש במילון ככלי עזר החיוני לכלל האוכלוסייה.

פירוש משמעות המילה במילון ולא רק תרגומה

בעזרת מילונים אנו יכולים גם לפרש ולהבין את משמעות המילה ולא רק לקבל תוצאות תרגום של המילה או הביטוי. אפשרות קבלת פרוש משמעות המילה או הביטוי אותם נבקש לתרגם יכולים להיות לעזר רב כאשר איננו מכירים או מבינים לחלוטין את משמעות המילה אשר ביקשנו לתרגם – גם אם אנו מתרגמים משפה זרה לשפת האם שלנו. כמו כן,

לעיתים תרגום מילה במילה בעזרת המילון לא תמיד תעניק לנו את משמעות הביטוי כיוון שקיימים ביטויים אשר בכללותם (בהכלילם את כל המילים בביטוי כפי שהוא) מתפרשים שונה מאשר כל מילה מהביטוי בנפרד. בעזרת פרוש משמעות המילה במילון או בתרגומון לא נאבד את משמעות הביטוי בתרגום חופשי.

מילון עברי - אנגלי

המילון הנפוץ ביותר לשימוש הינו מילון המתרגם לאנגלית מאנגלית לשפה אחרת. בישראל כמובן מדובר על מילון עברי-אנגלי או מילון אנגלי-עברי. כיוון שאנגלית הינה אחת השפות המדוברות ביותר בעולם והינה השפה הבינלאומית המשמשת אותנו לתקשורת, עבודה, לימודים ופעילויות פנאי שונות – מלונים המתרגמים מאנגלית לעברית ולהפך הינם המילונים הנפוצים והשימושיים ביותר הקיימים ברשת.

באתר קוף תוכלו להנות בחינם ממילון עברי-אנגלי

מילונים המתמחים בתחום מסוים

מילונים המתמחים בתחום מסוים הינם מילונים אשר נועדו למען תרגום ופרושי משמעות מילים וביטויים בתחומים כגון רפואה, משפטים, שוק ההון, היי-טק ועוד. לרוב בלומדנו את התחום או פשוט בשל עניין וקריאה של תוכן בתחומים אלו – אנו נתקלים במילים וביטויים אשר אינם בשימוש בשפת היומיום שלנו ואנו זקוקים לתרגומם בעזרת מילונים המתמחים בתרגום ופרוש אותם מילים וביטויים.

לימוד עצמאי

המילונים הקיימים ברשת אשר הינם בחינם וזמינים בכל עת ולכל אחד יכולים לשמש ככלי ללימוד עצמאי של שפה זרה. בצורה זו- בזמננו החופשי – אנו יכולים ללמוד מילים, ביטויים ומשפטים שלמים בשפה זרה בעזרת מילונים אלו. הן אם זה בכדי להעשיר את הידע הכללי שלנו, ללמוד מילים וביטויים אשר ישמשו אותנו בטיול במדינה זרה או למען כל מטרה אחרת. מילונים אלו מאפשרים לנו לימוד עצמאי של שפות נוספות.

לדוגמא: המילון הנפוץ ביותר אשר יהיה לעזר לצעירים לפני טיול הינו מילון עברי-ספרדי כיוון שרוב המטיילים הצעירים טסים לארצות דרום אמריקה בהם השפה המדוברת הינה ספרדית.

המילונים באתר התרגומים

המילונים באתר התרגומים של מאות שפות זרות לכל מטרה בה הינכם זקוקים למילון ותרגום של מילים, ביטויים ומשפטים משפה לשפה. 

 

באתר קוף תוכלו גם להנות ממילון עברי-ערבי, והכל בחינם וללא הרשמה