מהם שירותי תמלול?

כאשר מדובר על שירותי תמלול מקצועיים, חשוב מאד להבין למה הכוונה, ובמה השירות דומה ושונה לשירותים מאותו התחום.
יש המבלבלים לעתים בין התמלול, לבין שירותים אחרים שהם דומים, אך אינם זהים. כך למשל, שירות כמו תרגום סימולטני, רישום פרוטוקולים או תרגום מסמכים הם תחומים דומים, שאף ניתנים לעתים ע"י חברות מאותו התחום, אך התמלול הוא שונה.

כאשר מדובר על שירותי תמלול הכוונה היא לכך שנשמעת שיחה בין בני אדם – בזמן אמת או בהקלטה, ואיש מקצוע יושב ורושם את הדברים אשר נאמרים.

אז למה בכלל יש צורך בשירות הנ"ל, מה הוא כולל, ומתי משתמשים בו?

כל הסיבות לתמלול איכותי

פרוטוקול בישיבות – כאשר יש לכם ישיבת צוות במסגרת העבודה, או כל מסגרת אחרת, אתם תרצו לעתים שהדברים אשר נאמרים בישיבה יישמרו בהמשך, לצורך סקירה, ביקורת, מעקב, וכיו"ב. נכון שאפשר להקליט את הישיבה, אך חשוב לזכור שקשה מאד להקשיב להקלטה של ישיבה ארוכה, ולחפש את הקטע הרלוונטי – לעומת תמלול של הישיבה. דרך התמלול, תוכלו לראות בקלות מה נאמר וע"י מי, ולמצוא את המידע הרלוונטי. כמובן שאת התמלול יכול לערוך איש מקצוע שיהיה נוכח בישיבה בזמן אמת, או שאפשר להקליט את הישיבה, ולמסור לו הקלטה שהוא יתמלל בהמשך.

זיהוי תוכן – לעתים אפשר שתיפול לידיכם הקלטה, אשר אתם תרצו לפרש ולפענח, מסיבות מגוונות מאד. לא פעם, מדובר על נושאים משפטיים, וההקלטה משמשת כראיה לכל דבר, אם כי יש גם מקרים אחרים. במצבים הנ"ל, אדם רגיל מתקשה מאד לפענח את מה שנאמר בהקלטה. לעומת זאת, אדם שעוסק בתמלול, הוא אדם בעל אמצעים מיוחדים לצורך התהליך, עם ציוד מקצועי יותר, וכמובן יכולת גבוהה יותר בתמלול שיחות. איש המקצוע יוכל לזהות עבורכם את מה שנאמר, ואף להגיש זאת כראיה משפטית במידת הצורך.

תמלול ראיונות – יש לא מעט מקרים בהם אתם תערכו ראיון עם אדם מסוים, ולאחר מכן תרצו להעלות אותו לדפוס. בין השאר כאשר מדובר על ראיון למגזין או לעיתון, וכן ראיונות שמתקיימים במסגרת של עבודה אקדמית מסוימת, שיש לצטט אותם במהלך העבודה. במקרים הללו, אפשר לפנות לגורם מקצועי אשר יתמלל את ההקלטה, ויאפשר לכם גישה נוחה לחומר.

● זיהוי דוברים – במסגרת שירותי התמלול, השירות כולל לא רק את הבנת התוכן, אלא גם יכולת הבחנה בין הקולות השונים, וזיהוי התוכן עם דובר מסוים. כך, בהקלטות שבהן לא ברור תמיד מי אומר מה, וכמה אנשים בכלל משתתפים בשיחה – מתמלל מקצועי יוכל לבצע את ההפרדה, שכן יש לו את הידע הנדרש, להפרדה בין הדוברים והקולות. זיהוי מקצועי ללא פשרות בסופו של יום, במידה ואתם זקוקים לשירותי התמלול המקצועיים ביותר, חשוב מאד שתפנו לחברה שיש לה ניסיון בתחום, שעובדת עם המתמללים ברמה הגבוהה ביותר, ושיכולה לספק לכם את שירותי התמלול המדויקים והטובים ביותר שיש.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
Call Now Buttonלשירות תרגום מקצועי
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן