איך להיערך לקראת מבחן SAT?

אם אתם מתכננים ללמוד לתואר ראשון במוסד אקדמי מחוץ לגבולות ישראל ובעיקר בארצות הברית, תצטרכו להכיר מקרוב את העולם המופלא של מבחן ה-SAT. מהו בעצם מבחן SAT ומה הוא בודק, איך נערכים אליו וכיצד עוברים אותו בשלום? על כך נפרט במאמר זה.

מהי בחינת SAT?

מבחן SAT אמור להעריך את כישורי המועמדים ללימודים לתואר ראשון בארצות הברית. הוא מתמקד בהערכה מילולית, כמותית וכישורי כתיבה, בדומה לבחינה הפסיכומטרית בישראל. קורס SAT המכין לבחינה סוקר את כל הפרקים האלו ומספק הכוונה לקראת המבחן וחלקיו הרבים.

המבחן מכיל 10 חלקים שעוסקים בכמה נושאים עיקריים – כתיבה ביקורתית ואנליטית, קריאה והבנת הנקרא באנגלית, שאלות כמותיות ושאלות כלליות שאינן נצפות מראש ובוחנות את יכולת הניתוח והמחקר של המועמד.

ככל שהציון המתקבל בסך החלקים הוא גבוה יותר, כך הסיכוי להתקבל לתוכנית לימודים במכללה או אוניברסיטה בארצות הברית גבוה יותר.

המבחן נמשך כחמש שעות ומתקיים לאחר הרשמה דרך האינטרנט או באמצעות הדואר וההרשמה כרוכה בתשלום. את המבחן עושים לרוב בתחנה הנקבעת מראש, בשנים האחרונות נערך המבחן בבית ציוני אמריקה בתל אביב.

סטודנטים שעברו מבחן SAT בעבר ורוצים להתקבל דווקא למוסד אקדמי בישראל, יכולים להציג את ציון ה-SAT כחלופה לציון הפסיכומטרי.

איך נערכים לקראת מבחן SAT?

הכנה למבחן זה מתבצעת בכמה דרכים.

  • למידה עצמאית: אפשר ללמוד למבחן באמצעות ספרים, תרגולים באינטרנט ואתרים ייעודיים המציעים קורס SAT אונליין. הלמידה העצמאית כרוכה בניהול זמן נכון ולכן כדאי לקבוע מסגרת זמן מראש, שבמהלכה יהיה ניתן לסקור את כל תחומי המבחן ולהתכונן אליהם.  
  • הדרכה פרטית: האפשרות היקרה מבין כל האפשרויות היא הדרכה פרטית ממורה לאנגלית שמוסמך להכין למבחנים מסוג זה. גם במקרה זה צריך לבסס מסגרת זמן עצמאית ולקחת בחשבון שיש צורך בשעות תרגול עצמאיות רבות.  
  • קורס SAT: הקורס שנערך בבתי ספר מתמחים סוקר את כל פרקי הבחינה ומכין לקראת הבחינה בדומה לקורס פסיכומטרי. את הקורס מנחה בדרך כלל מדריך או מורה מוסמך שמכיר את תוכנית הבחינה ומציע ליווי קבוצתי או אישי, בהתאם להרכב הקורס ולמספר המשתתפים.

מדוע כדאי לבחור בקורס SAT?

למרות שניתן בהחלט ללמוד למבחן לבד, קורס SAT מעניק מסגרת לימודית מקצועית ואמינה, שאפשר לסמוך עליה. הקורס כולל שיעורים, תרגולים בכיתה ובבית, הנחיה אישית והתעכבות על כל אחד מחלקי המבחן.

ברוב הקורסים ישנן סימולציות ומתקיימים תרגולים רבים לקראת מועד הבחינה, כך שהמועמד מגיע למבחן לאחר שפתר מבחנים והוא יודע מול מה הוא עומד.

קורסי SAT  מוצעים כיום על ידי בתי ספר המתמחים באנגלית ועל ידי מכונים המתמחים בבחינות קבלה ומעבר. מרבית הקורסים נפרשים על פני כחודש או יותר, בהתאם לגוף שמציע את הקורס וכדאי לקחת אותם בצמוד למועד המבחן על מנת להגיע מוכנים.

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
Call Now Buttonלשירות תרגום מקצועי
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן