עריכה לשונית

עריכה לשונית

עריכה לשונית מאפשרת לכם לקחת את הטקסטים שלכם ולקחת אותם אל הרמה הבאה, בכל הנוגע לנושאים כמו ניסוח, סגנון, דקדוק, יכולות ביטוי והנאה עבור הקורא. עורך לשוני יכול לעזור לכם לקחת כל טקסט, בין אם מדובר על טקסט ספרותי או על טקסט אקדמי, ולהפוך אותו להרבה יותר קריא ונגיש – הן עבור הקוראים שלכם והן עבור אנשי מקצוע אשר יהיו מעוניינים להוציא אותו לאור.

סוגים שונים של עריכה לשונית

עריכה לשונית באנגלית
לא משנה עד כמה אתם שולטים בשפה האנגלית, קרוב לוודאי שאם כתבתם טקסט באנגלית אתם זקוקים לעזרה של שירותי עריכה לשונית באנגלית מידי איש מקצוע מיומן ומנוסה בתחום. השפה האנגלית עשירה בביטויים ובמטאפורות ייחודיות, ובנוסף על כך היא מאופיינת במבנים תחביריים ובחוקי דקדוק ייחודיים משל עצמה. לכן גם אתם שולטים בשפה באופן בסיסי, או אפילו מעבר לכך, עורך לשוני אשר דובר אנגלית כשפת אם יכול לעזור לכם להפוך את הטקסט לנגיש יותר עבור הקוראים.

אם הקוראים שלכם אינם דוברי אנגלית כשפת אם, קרוב לוודאי שאם לא ישימו לב לסרבול בכתיבה שלכם. אך אם כתבתם, או אולי תרגמתם, טקסט שמיועד לדוברי אנגלית כשפת אם, הם לבטח ישימו לב לכך. לכן עורך לשוני באנגלית מומלץ בשביל להפוך את הטקסט למדויק ונכון יותר מבחינה דקדוקית, ועל הדרך לזורם וטבעי יותר.

עריכה ספרותית
לעתים קרובות עריכה לשונית נעשית בשילוב עם עריכה ספרותית. פירוש הדבר שבנוסף על כל ההיבטים הרגילים עמם צריכים להתמודד עורכים לשוניים מקצועיים, כמו הגהה, שכתוב, דקדוק, פיסוק, תחביר, איות וכיוצא באלה, הם מעניקים לטקסט גם שירותי עריכה סגנוניים ומבניים. עריכת טקסט ספרותי יכולה לבוא לידי ביטוי במתן עזרה לכותב הטקסט לשמור על אופי הכתיבה והניסוח הייחודיים לו, על מנת לשמור על הקול האישי שלו ולא להיבלע בתוך כל שאר הזרמים האופנתיים שנהוגים בחוגים ספרותיים נחשבים.

עריכה אקדמאית
סוג נוסף של עריכה אשר לעתים קרובות נלווה לעריכה לשונית, הוא עריכת מאמרים אקדמאיים. ייתכן שטקסטים אלה יהיו מורכבים ממאמרים אשר תורגמו משפה זרה וייתכן שיהיה מדובר על טקסטים אקדמיים שנכתבו בעברית, אך בכל מקרה עורך לשוני שמעניק גם שירותי עריכה אקדמית יעזור לכם לשמור על כל כלל הכתיבה אשר נהוגים במוסדות האקדמיה הנחשבים. בין אם מדובר על ניסוח נכון שנדרש כדי שהטקסט שלכם יתקבל לירחונים מדעיים ובין אם מדובר על תקציר אודות המחקר האחרון שכתבתם, עורך אקדמאי יכול לעזור לכם לשדרג את הטקסט שלכם ולהפוך אותו למקצועי יותר.

שירותי תרגום ועריכה לשונית
אחד מן הסוגים החשובים ביותר של עריכה לשונית, הוא עריכת תרגום. לעתים קרובות עריכת תרגומים יכולה לעשות את כל ההבדל בין תרגום אשר נעשה בידי מתרגם חובב לטקסט מתורגם אשר כתוב בצורה כל כך קולחת, עד שנדמה כי הוא נכתב בשפה העברית מלכתחילה.

עורך לשוני אשר לוקח על עצמו את התפקיד של עריכת תרגום למעשה לוקח על עצמו את התפקיד של המתווך, אשר משמש בתור מתווך בין מתרגם או מתרגמת לבין הקוראים של הטקסט. הסיבה לכך היא שלעתים קרובות תרגום מושפע יתר על המידה מעולמו הפנימי של המתרגם, עד כדי כך שהוא יהיה רחוק מעולמו של כל קורא פוטנציאלי. כאן נכנס לתמונה עורך לשוני שמעניק לתרגום עריכה אשר תקרב את התרגום יותר אל כמה שיותר קוראים, על מנת שהטקסט יהיה נגיש וזמין לכולם במידה שווה.

למה כדאי לשכור שירותי עריכה לשונית?

יותר דיוק בכתיבה שלכם
עורך לשוני יעזור לכם להיות מדויקים וחדים יותר. גם אם אתם כותבים טקסטים באנגלית ואתם בטוחים מעבר לכל צל של ספק ביכולות הביטוי שלכם, מומלץ בחום כי לכל הפחות תשכרו שירותי עריכה לשונית באנגלית שיכללו הגהה באנגלית, על מנת שתוכלו לוודא שאין לכם ולו טעות אחת קטנה בטקסט שלכם. עריכה לשונית תעזור לכם לטשטש את כל הפגמים המובנים בטקסט שלכם ותהפוך את הטקסט שלכם לאיכותי ומקצועי יותר.

מפנה לכם יותר זמן מלו​ח הזמנים
פנייה לקבלת שירותי עריכה מקצועיים תאפשר לכם ליהנות מקצת מנוחה גופנית ושכלית לאחר שסיימתם לכתוב את הטקסט שלכם. לעתים קרובות הכתיבה של טקסט, יהיה זה טקסט אקדמי או טקסט ספרותי, עשויה לארוך זמן רב ולתבוע אנרגיות רבות. למעשה, תהליך הכתיבה יכול להיות כה מתיש, עד כי במובן מסוים תרצו כבר לסיים אותו. עורך לשוני ייקח על עצמו חלק מן הנטל שמעמיס על הכתפיים שלכם, ויאפשר לכם לנוח קצת ולחזור אל הטקסט הערוך בראש נקי יותר.

משפר את החוויה של הקוראים שלכם
עריכה לשונית תהפוך את הטקסט שלכם לקצבי וזורם יותר, מה שתהפוך אותו להרבה יותר קל לקריאה ולכן למהנה יותר. אם מדובר על טקסט פרי עטכם או על טקסט אשר תרגמתם בכוחות עצמכם, עריכת טקסט או עריכת תרגום תעזור לכם לפנות אל הקוראים בצורה יעילה יותר ולהעשיר את חוויית הקריאה שלהם.

מגביר את סיכויי הפרסום שלכם
אם עד כה כתבתם למגירה ואתם מעוניינים להוציא לאור את יצירת המופת שעד כה הסתרתם מהעולם, שירותי עריכה לשונית יעזרו לכם ללטש את הטקסט שלכם. בדרך זו אתם למעשה תגבירו את הסיכויים שלכם לאתר שירותי הוצאה לאור אשר מן הסתם יעדיפו לעבוד עם טקסט אשר מלכתחילה הינו הרבה יותר מקצועי ואשר יזדקק לפחות השקעת זמן ואנרגיה על עריכה ספרותית וכיוצא באלה.